Kada držite knjigu Sofije Lundberj u rukama, znate da vas očekuje izuzetna čitalačka avantura. „Poslednje umetničko delo“ me je potpuno obuzelo svojom uzbudljivom i dirljivom pričom. Pred vama je snažna priča o ranjivosti dece i značaju odraslih koji ih okružuju tokom odrastanja. Pitanje koje se postavlja jeste da li su krvne veze zaista jače od onih sa ljudima koji svu svoju ljubav i brigu pružaju deci koju čuvaju. Ovo je dirljiv, prelep roman o snazi ljubavi, bez obzira na sve.
Nisam mogla da je ispustim iz ruku. Zaprepastila me je okrutnost kojoj roditelj može izložiti svoje dete, a uznemirilo me je i to što ni institucije ne stavljaju na prvo mesto ono što je najbolje za dete. S druge strane, istovremeno ćete uživati u toplini, ljubavi, brizi i radostima koje ova priča donosi. Izložba Hane Stiltje u Muzeju moderne umetnosti kroz detalje i simboliku umetničkog dela otkriva delove njenog života.
Još u ranom dobu su je razdvolijili od majke koja ju je zlostavljala, pa je ljubav između male Hane i njenog dede Knuta time još divnija, slađa i dirljivija. Vreme koje je provela u hraniteljskoj porodici u Sulhemu i ljubazna Ingrid sjajno su opisani, premda se konstantno oseća breme uticaja bioloških roditelja, kao stalne pretnje u idiličnom okruženju.
Divan roman koji zaslužuje najvišu ocenu. Prosto morate pročitati ovu knjigu!
Izvor: Goodreads
Prevod: Aleksandra Branković
(без вредности)
Najčitanije
„Dželatova pesma“ - životna priča dvostrukog ubice Garija Gilmora i Majlerova impresivna knjiga
1. 1. 1970.
Prikaz knjige: „Oštri predmet“ Džilijen Flin
1. 1. 1970.
Prikaz romana Džesike Šatuk: „Žene iz zamka“
1. 1. 1970.
Prikaz knjige „Davidova lista“ Davida Menaša
1. 1. 1970.
Prikaz knjige „Najlepše priče iz grčke mitologije“
1. 1. 1970.